Premium Likit Nereden Alınır?

Posted byCan31/08/20200 Comment(s)

Premium likit nereden alınır, diye bir soru sorduğumuzda ilk bilinmesi gereken özellik bu likit türünün ne olduğu yönündedir. Premium likitler, elektronik sigaraların yakıtı olan likitin bir türü olarak bilinmektedir. Normal likitlerin aksine içerisinde bulundurduğu bitkisel gliserin bileşeninden dolayı daha pahalı fakat daha doyurucu bir içim ortaya çıkarmaktadır.

 

Likitleri oluşturan temel unsurlardan biri olan bitkisel gliserin bileşeni, adı gibi bitkilerden elde edildiği bilinmektedir. İçerdiği diğer unsurlar ise likitin oluşturucu faktörlerdir. Bunlar:

 

  • Propilen glikol,
  • Bitkisel gliserin,
  • Nikotin,
  • Aroma olarak bilinmektedir.

 

Premium likitler içerisinde saf nikotin bulundurmaktadır. Elektronik sigara piyasasında önem arz eden bir likit çeşidi olarak bilinen premium likitler, kendi içerisinde birçok aromaya ayrılmaktadır. Likitleri oluşturan unsurlarından biri olan aromalar sadece kendi içerisinde 100 civarı çeşide ayrılmaktadır.

 

Premium likitler oldukça doyurucu haz bırakan bir likit çeşidi olarak bilinmektedir. Diğer likit çeşitlerinin aksine bu önemli özelliği ile öne çıkan premium likitler, kullanıcılara normal sigara gibi bir etki bırakan bir özelliğe sahiptir. Bağımlılıklarını daha sağlıklı bir bir ürünle devam ettirmek isteyen tüketiciler için premium likitler, önemli bir alternatif sunmaktadır.

 

Premium likit nereden alınır, hangi premium likitler tercih edilmeli ve nelere dikkat edilmeli gelin hep birlikte öğrenelim.

 

PREMİUM LİKİT NEREDEN ALINIR VE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Premium likit nereden alınır derken ilk dikkat edilmesi gereken husus temin edilecek markanın güvenliğinden ileri gelmektedir. Markanın hijyen koşullarına uygun şekilde üretim ve tedarik sağlaması ve gerekli sertifikalara sahip oluşu, markanın güven koşullarını öne çıkarmaktadır.

 

Özellikle sağlık koşullarına dikkat edilerek üretilen premium likitlerin tercihi önem arz etmektedir. Temizliğin yanında sağlık kuruluşlarından sertifika alan ve legal yollardan üretim yapan tedarikçilerden bu likitler temin edilmelidir.

 

Doktor ve uzmanlardan gerekli tavsiye ve reçeteleri alıp ona göre elektronik sigaralar kullanılmalıdır. Aksi halde yaşanabilecek sağlık problemlerinden ötürü üretici ve tedarikçi sorumlu tutulmaktadır.

 

Elektronik sigara piyasasında ki öneminden dolayı premium likitler, rağbet gören bir likit çeşididir. Özellikle içerdiği yüksek bitkisel gliserin bileşenin ileri gelen premium likitler, aroma ve hazzın doyumunun yanı sıra sigaralara olan yakın zevk hissinden dolayı da tercih ediliyor.

 

Tekrardan belirtmemiz gerekirse premium likitler mutlaka yasal yollardan alınmalıdır. Sağlık kuruluşlarından alınan sertifikalara dikkat edildikten sonra tüketiciler kendi zevk ve aroma tercihine göre premium likitleri tercih edebilmektedirler. En az elektronik sigara kadar premium likitlerde kendi içindeki türleriyle tercihlerinde önemli bir durum teşkil etmektedirler.

 

Özellikle ülkemizde güvenlik ve sağlık koşullarına dikkat eden markalar tercih edilmeli, merdiven altı ürünlerden kaçınılması gerekmektedir. Bu koşullar ve kriterler göz önüne alındığı takdirde tedbirler alınırsa elektronik sigaraların kullanımı ve tercih edilecek likit çeşitlerinde bir problem olmayacağı vurgulanmaktadır.