Premium Likit Nedir?

Posted byCan31/08/20200 Comment(s)

 

Sigaradan kurtulma ve dolayısı ile sağlığımızı koruma yöntemlerinden biri olarak görülen ve rağbet edilen önemli yollardan birisi elektronik sigaralar olarak görülmektedir. Elektronik sigaralar, kişilere özel tat veren ve haz yaşatan önemli alternatif arasında görülmektedir. Elektronik sigaraların yakıtı olarak bilinen likit ise önemli bir faktör olarak bilinmektedir.

 

Premium likit nedir, diye sorduğumuzda ilk bilmemiz gereken özellik likit çeşitlerinden biri olduğu yönündedir. Premium kavramı, elektronik sigaraların içindeki likit maddesinin oluşturucu özelliklerinden olan bitkisel gliserin yani “VG” ile alakalı bir durum olarak bilinmektedir.

 

Adından da anlaşılacağı üzere bitkisel gliserin, bitkilerden elde edilen bir tür bileşen olarak görülmektedir. Hem normal likitlerde hem de premium likitlerde bulunan bitkisel gliserin bileşeni diğer propilen glikol, nikotin ve aroma gibi oluşturucu likit faktörlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir.

 

Premium likitlerde bulunan en önemli özellik ve ayırt edici unsuru, diğer likit türlerinin aksine içerisinde bulunan bitkisel gliserin bileşeninin yüksek düzeyde bulunmasından kaynaklanmaktadır.

 

Premium likitlerde olan bu bitkisel gliserin bileşeni, içerisinde yüzde 70 ile yüzde 85 arasında değişkenlik gösteren bir düzeyde bulunmaktadır. Diğer likit türlerine oranla premium likitlerde, buhar verimi çok daha fazla olarak tespit edilmektedir. Rahat ve ferah bir içim tecrübesi sunan premium likitler, aroması diğer likit çeşitlerine oranla daha yüksek düzeyde olduğu gözlemlenmektedir.

 

Premium likitlerin aroma hissini daha doygun verdiğinden dolayı tüketicilerin daha iyi hislerle içimine sebep olmaktadır. Kullanıcılara farklı farklı tatlar sunan likitlerden biri olan bu tür, kullanıcıların tercihlerine göre seçim yapmasına olanak tanımaktadır. Gelin hep birlikte Premium likit nedir ve özellikleri nelerdir daha detaylı öğrenelim.

 

PREMİUM LİKİTİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Premium likit nedir diye sorduğumuzda ilk bilmemiz gereken özelliklerden bir tanesi bu likit türünün elektronik sigaraların yakıtı olarak kullanıldığı yönündedir. Elektronik sigaraların rağbetine sebep olan likit türlerinden biri olarak görülen premium likitler, diğer likit türlerine oranla bitkisel gliserin bileşenin derecesinin yüksek olmasıyla öne çıkmaktadır.

 

Verdiği aroma hissinin doygunluğu ile tüketicilere bir haz yaşatan premium likitler, bu özelliğini yine bitkisel gliserin bileşeninin derecesinden almaktadır. Premium likitlerde kullanılan nikotin çeşidi ise saf nikotin olarak bilinmektedir.

Premium likitler, tüketicilerin içimlerinde boğaza vuruş kalitesi yönünden yine öne çıktığı bilinmektedir. Her premium likitin kendine özel aroması ve hazzı bulunduğundan dolayı tüketicilerin kendi tercihlerine göre bir kalite tatmasına sebep olmaktadır.

 

Elektronik sigara piyasasında premium likitler daha pahalı bir likit çeşidi olarak görülmektedir. Bunun en temel sebebi ise içerdiği yüksek bitkisel gliserin bileşeninden ileri gelmektedir. Bitkisel gliserin değerli ve pahalı bir kimyasal olarak bilinmesiyle beraber premium likitin özelliğini belirleyen önemli bir faktör olarak öne çıkmaktadır.

 

Daha yüksek bir aroma hazzı ve doygunluğu yaşatan premium likitlerin, elbette diğer likit türlerine oranla daha değerli bir fiyattan piyasaya sunulması olağandır. Bu özelliklerinden dolayı premium likitler, yaşattığı daha güzel tecrübelerden dolayı daha pahalı bir ürün olarak bilinmektedir.

 

Elektronik sigara piyasasında bulunan premium likitler, rağbet gören önemli bir likit çeşididir. Aroması, doygunluğundan dolayı tercih edilen premium likitler, kendi içerisinde de birçok zevk kategorisine ayrılmaktadır. Şahıslara göre öznel bir etki bırakan premium likitlerin kullanımı, elbette yine şahsa göre bir kalite sunacaktır.

 

Likit tüketiminde mutlaka kaliteli ve sertifikalı ürünler tercih edilmelidir. İllegal yollardan satılan likitlerden uzak durulmalı ve elektronik sigara piyasası yakından takip edilmeli, bilinmelidir. Sağlık kuruluşlarından sertifika alan elektronik sigara markaları tercih edilmeli ve hijyen koşullarına dikkat eden markalar alışveriş listelerine eklenmelidir.

 

İçerdiği önemli özellikler göz önüne alındığında ve yaşattığı aroma verimi de dikkate alındığı takdirde premium likitlerin değerine değen bir fiyatta görülmelidir. Her halükarda tedbirli davranılıp doktor ve uzmanlardan referans alınarak elektronik sigaraların kullanımına ona göre dikkat edilmelidir.

 

İçerdiği dört binden fazla zehirli maddeden dolayı sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen tüketiciler elektronik sigaraları tercih etmektedir. Özellikle premium likitlerle aynı doyuma yakın bir haz yaşayan tüketiciler tercihlerini bu likit türünden yana kullanabilmektedirler. Yine içerdiği yüksek bitkisel gliserin bileşeninden dolayı, fiyatındaki artışa oranla yaşanan doyum ve haz aynı paralelde arttığı gözlemlenmektedir.