Ohm Hakkında Bilgiler

Posted byCan18/10/20190 Comment(s)Bilgi ve Paylaşım,

Sub OHM Nedir?

Daha zararlı olması nedeniyle elektronik sigara kullanmayı tercih edenler için sık duyulan terimlerden biridir.

Kullanıcılar tarafından özellikle merak edilen sub ohm nedir? Diye düşünenler için elektronik sigara kullanımında için modunu anlatmak amacıyla kullanılmakta olan bir terim olduğu söylenebilir. Yeni elektronik sigara modellerinin üretilmesi ile birlikte kullanıcılar için daha fazla kullanılan terimlerden biri haline gelmiştir. Elektronik sigara kullanımında özellikle önemli terimlerden biri olarak bilinmektedir. Elektronik sigaranın içimi için bilmesi gereken terimlerden biridir. Sub ohm kullanıcılar için tercih edilecek olan modellerde ohm değerine bakılması anlamına gelmektedir. İçim sırasında özellikle ohm değeri önemli bir etkendir. 

Ohm Değeri Nedir?

Sıralarda yer alan ohm değeri nedir ve ne için kullanılır? Diyenler için ohm elektrikle ilgili olup elektronların iletilmesi durumunda Bir yerden farklı bir yere hareketi için karşılaşmış olduğu direnç anlamına gelmektedir. Kullanılacak olan mod ya da sabit bataryalı modellerde bu değeri ne kadar düşük olursa kullanım sırasında elektronik sigaradan çıkacak olan buhar kapasitesi o kadar yüksek olmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar için önemli terimlerden biri haline gelmektedir. 1 ohm altında çalışmakta olan atomizer ve aynı zamanda kullanılacak olan bu atomizerler çalışmakta olan elektronik sigaralara sub ohm adı verilir. Kullanıcılar sub ohm ile çalışmakta olan bir modele sahip olmaları durumunda ya da bu şekilde çalışma atomizere sahip olmaları durumunda daha etkin şekilde kullanım olanağı elde edebilirler.

Sub Ohm Neden Kullanılır?

Elektronik sigara kullanmak isteyenler için atomizerler arasında özellikle bu şekilde hazırlanmış olan modelleri tercih edilmektedir. Bu özelliğe sahip olan cihazlar ya da kullanacak olan atomizerler kullanıcılara daha fazla fayda sağlamaktadır. Kullanım sırasında sıcak buhar, daha yoğun buhar etkisi ve keskin aroma lezzeti sağlamaktadır. RTA atomizerler de yer alan bu özellik kullanım sırasında ağızdan ciğere çekim yapmak amacıyla tercih edilmektedir. Elektronik sigara piyasasında bu modeller MTL yani Mouth To Lung olarak bilinir. 

Sub Ohm Kimler Kullanır?

Kullanıcılarına öncelikle bu model hakkında detaylı bilgiye sahip olması gerekir. Nasıl kullanıldığını bilmeniz herhangi bir sorun yaşamadan kullanım olanağı sağlar. Özellikle profesyonel elektronik sigara kullanıcıları tarafından tercih edilmekte olan sub ohm atomizer ve elektronik sigara modelleri olarak bilinir. Kullanıcılar bu tarz modelleri tercih etmeden önce detaylı araştırma yapmalı ve kullanımı hakkında ayrıntılı bilgi elde etmelidir. Sağlamış olduğu yüksek etki elektronik sigaranın kullanımı konusunda önemlidir.