Elektronik Sigara Farklı İçim Şekilleri İçin Nasıl Ayarlanır?

Posted byCan18/10/20190 Comment(s)Bilgi ve Paylaşım,

Elektronik Sigara Farklı İçim Şekilleri İçin Nasıl Ayarlanır?

Elektronik sigaraların kullanışlı olmasını sağlayan bir özellik, MOD elektronik sigara çeşitlerinde mod özelliğinin olmasıdır.

Sigara çeşitleri içinde yüksek buharı ile bilinen elektronik sigaralar, mod elektronik sigara seçeneği ile için ayarının gerçekleşmesi özelliği öne çıkıyor. Elektronik sigara dünyasında genel olarak sigara modellerine göre farklı ayarların ortaya çıkarılması sağlanıyor. MOD gövdesi üzerinden yapılan ayarda, detaylı bilgi ile modun kullanımının nasıl olacağı konusunda bilgi alacaksınız. İşte merak ettiğiniz tüm detaylar…

Mod Elektronik Sigara Nedir?

Sıkça sorulan sorulardan biri mod elektronik sigara nedir sorusudur. Sigara modellerinden daha detaylı ve farklı şekilde üretilen modlar sayesinde ise ayarlanabilir gövdesi olan elektronik sigara modelidir olarak açıklanabilir. Electronik cigarette yazarak yaptığınız araştırmalar sonunda, standart olan elektronik sigara modellerinin ne olduğunu göreceksiniz. Karşılaştırma yaparak mod elektronik sigara farkı konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu ek olan mod elektronik sigara için sigara kullanımının en gelişmiş modeli olarak da açıklama gelebilir. Bakıldığında direkt olarak elektronik sigara kullanımının en gelişmiş modeli olduğundan, en çok tercih ediliyor olduğunu da söyleyebiliriz. Bu elektronik sigara modelleri için ismini veren şey, içim modunun ayarlanabiliyor olmasıdır.

Mod Elektronik Sigara Özellikleri;

Elektronik sigara modelleri arasında olan mod elektronik sigara, modeller arasında ayrıntılı ve diğer modellere göre nispeten daha pahalı olan bir modeldir. Bakıldığında yoğun buhar verme özelliğinin olduğu da görülüyor. Atomizer kısmına geçen watt için 20 Watt’ın üstünde olduğu açıklaması gelmiştir. Bazı internet siteleri için kaynaklarda bu cihazlar için elektronik nargile yaklaşımının olduğu da söylenmektedir. Elektronik nargile yakıştırmasının yapıldığı sigara çeşidi olarak da anılmaktadır. Nedeni ise bir mod yüksek bir elektronik sigara modelini özellikle VG yani Vejeteryan Gliserin oranı yüksek bir elektronik sigara modelleri genellikle bu atomizer yapıdan oluştuğu içindir. Mod elektronik sigara modelleri genellikle mod – gövde atomizerden oluşmaktadır. Mod gövdeler genellikle şarjlı piller ile çalışır ve bu piller mod elektronik sigara gövdesinin içinde yine gövdenin imal edildiği bir metal kapak ile korunacaktır.

Elektronik sigara modellerinde genel olarak regula mod kullanılmaktadır. Elektronik sigara bu modu ile hatırlanmaktadır. Birçok cihaz bu şekilde çalışıyor olduğundan, elektronik sigara incelemelerine ise oldukça sık rastlanıyor. Regule mod tabiri, o mod elektronik sigarada bataryadan atomizere geçen watt değerinin ayarlanabilmesi anlamına geliyor. Peki bu nedir? Bu mod elektronik sigarada içim modunu rahatlıkla ayarlayabilme anlamına geliyor. Regule mod elektronik sigara modelleri genellikle patlamaları ile gündeme gelen mekanik sigara modelleri ile karşılaştırılmaktadır. Regule modlar mekanik modlu elektronik sigaralara göre çok daha güvenli bir şekilde kullanımı olan sigaralardır.

Elektronik Sigara İçme Modları

MOD elektronik sigara modellerine ismini veren modlar nelerdir? Bu tiple elektronik sigara modellerinin içim modlarının ayarlanabilmesi olması son derece avantajlı. Bu içim modları genel olarak uzman ve tecrübeli elektronik sigara kullanıcıları tarafından detaylı olarak bilinen kavramlar olmak ile birlikte, elektronik sigara kullanmaya yeni başlayan pek çok kişinin ne olduğu konusunda kafasının karıştığı bir kavram olmaya devam ediyor.

ByPass Mod Nedir?

Elektronik sigara modellerinde yer alan modlarından biri ByPass Mod elektronik sigaradır. Bunların başında mekanik mod elektronik sigara modelleri arasında yaygın bir biçim modu olan ByPass mod geliyor. Bu modda Ragule mod elektronik sigara modeliniz tıp kı bir mekanik mod gibi çalışacaktır. Bu biçim modun elektronik sigara, mod gövdede ki elektrik enerjisini sınırlayan devreyi es geçecek ve siz ne kadar güç istiyorsanız o kadar gücü bataryadan atomizaere aktaracaktır. ByPass mod genel olarak tercih edilmiyor.

Mekanik Mod Elektronik Sigara Nedir?

Bataryadan atomizere geçen akım miktarını elle yaptığınız elektronik sigara modeli olarak açıklanabilir. Bu modeller ilkel olan modellerdir. Yaşanan teknik sorunlarından ötürü sık sık patlama durumu yaşanır. Elektronik sigara modellerine dair ön yargının olması bu nedenledir. Yine mekanik mod için elektronik sigara modellerinde tavsiye edilmeyen bir model olduğunu söyleyebiliriz. Daha ucuz ürün arayışında olan kişilerin tercih ettiği bir mod olduğunu söyleyebiliriz.

Power Mod Nedir?

Elektronik sigara modellerinden farklı watt ile çekim hızının farklı olacağını biliyorsunuz. Mod elektroniklerde ise watt üzerinden direkt olarak çekim hızının ayarlanması ile power mode ile oluyor. Farklı markalarda bu ismin farklı şekilde ifade edilmesi mümkün.ç VW, Watt modu gibi isimlerin de olması söz konusu olabilir. Power mod ile mod elektronik sigara gövdesinin üzerinden istediğiniz kadar gücün atomizer olması sağlanabilir. Bu ayar ile atomizer kısmında oluşan gerilimin azalması, mod elektronik sigara gövdesinde bulunan şarjlı pillerin veya bataryanın ömrünün çok daha uzun olması gibi avantajların elde edilmesi mümkün. Mod elektronik sigaralarda fiyatlandırma maksimum watt değerine göre oluyor.

Fiyatlandırma örneği;

Mod elektronik sigara olan Eleaf iStick Pico 75 Watt içinden 75 Watt a kadar çıkan bu modelde, elektronik sigara modelinde Smok Alien mod 200 watt a kadar çıkabiliyor. Elbette bu modellerde gücü watt belirliyor. Direkt olarak batarya kapasitesi anlamına geliyor. 1 adet sony vtc6 3000mah ya da efest gibi kaliteli bir pil ile güç çıkışı 200w olmamaktadır gibi açıklamaları da dikkate almanız önerilir. 3 pil ile çalışan elektronik sigaralarda ise ortalama 250 w gibi düşünülebilir.

TC Mod Nedir?

Bir elektronik sigara için çeşitler arasında  TC mod elektronik sigara da yer alıyor. TC modu, mod elektronik sigaranın sağlandığı buharın sıcaklığını dilediğiniz gibi ayarlamanızı sağlayacak bir özelliktir. Genellikle mod elektronik sigara kullananlar sıcak ve kararlı elektronik sigara tercih etmek istediklerinden, direkt olarak TC MOD sayesinde, cihazlarından sıcak buhar elde etme durumları olacaktır. Bu mod sayesinde, elektronik sigara kullandığınızda mod cihazın sizlere sağladığı elektronik sigara buharının sıcaklığı da giderecek artma özelliği gösterecektir.

Genel olarak sevilen modeller arasında olan Ni200, SS, Ti200 modellerinde içim özelliğinin TC mod olması durumunda, için şekillerinin alt kollarını ifade etmektedir. Aslında elektronik sigara modellerinde ayrıntılı inceleme yapıldığında, ürün açıklamalarında Ni200, Ti200 gibi ifadelerin yer aldığı görülmektedir. TCR ifadesinin yer alması demek o mod elektronik sigaranın gövdesinin farklı buhar sıcaklıkları için farklı coil teller ile kullanılabilmesi anlamına gelmektedir. Direnç sıcaklık kat sayısı olarak açıklanması mümkün.

TCR Mod Nedir?

Pek çok model elektronik sigara modelleri dahil olmak üzere bataryadan atomizer coil kısmına geçen elektrik enerjisi sayesinde buhar elde edecektir. Ancak coil ksımında ki tellerin ısınması ile iletkenlikleri de artacaktır. İşte tam bu noktada TCR mod devreye girmesi söz konusu. Mod elektronik sigara için kullanılan coil başlığında ki tele göre watt ayarının düzenlenmesi sağlanır. TCR modda mod elektronik sigara içiminin atomizer coil başlığı ile ömrü uzatan bir etkisi olduğunu bilmelisiniz. TCR mod için en uygun Ni200 olacaktır.

Bu mod, watt ayarını kendisi yapıyor. TCR modu mekanik mod, elektronik sigara modellerinde elle yapılan yani manuel, ayarların otomatik olarak yapılmasını sağlayarak bir mod elektronik sigaranın etkinliğinin üst düzeyde çıkmasını sağlayacaktır. TCR için mod elektronik sigaralar düşünülmüş bir otomatik pilot yakıştırması yapılıyor.

Uygun İçim Modu Nasıl Ayarlanır?

Elektronik sigaralarda genel olarak TVR modu kullanılıyor. Ancak 250 derece üstünde çıkan buhar sıcaklığı atomizer coil’in içinde olan organik pamuğun yanmasına neden olabiliyor. Aslında mod ya da diğer elektronik sigara modellerinde 240 dereceye çıkıldığında, atomizer coil’in içinde ki organik pamuğun kahverengine dönmeye başladığını siz de görebileceksiniz. Bunun önüne geçmek açısından mod elektronik sigara gövdenizin üzerinde ki ekran ve düğme vasıtası ile buhar sıcaklığının 230 derecede sabitlenmesi, altında ki sıcaklıklarda çeşitli içim modlarında çekim yapılması öneriliyor. Bu durumda sizin de memnun olacağınız bir sıcak ve bir modun oluşturulması mümkün olacaktır.

Atomizer coil’in içinde pamuğun yandığını atomizeri koklayarak anlayabilirsiniz. Atomizer coil içinde yanan pamuk genzinizin yanmasına da neden olur. Bunun önüne geçmek adına buhar sıcaklığının 230 dereceyi aşmayacak şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Sizin için en uygun modu bu şekilde bulmanız sağlanacaktır.

TCR İçin En uygun İçim Modu Hangisidir?

Ni200 en net cevap olacaktır. Elbette bunun için atomizer coil başlığınızın da en az kullandığınız mod elektronik sigara modeli kadar kaliteli olması gerektiğini unutmayın. Ni200 tel ile sarılmış bir atomizer coil, uygun içim modunda buharı gerektiğinde 600 dereceye kadar ısıtma söz konusu olabilir. Ancak bu deneme tavsiye edilmiyor. Mod elektronik sigara modelleri sınırına kadar bu watt ve buhar derecesi için geçerli, son limitte kullanmanız zorlayıcı olacaktır. Bu yüzden önerilenlere göre hareket etmelisiniz.