Elektronik Sigara Boğaz Yanması

Posted byCan18/10/20190 Comment(s)Bilgi ve Paylaşım,

Elektronik Sigara Boğaz Yanması

Elektronik sigara kullananlarda boğaz yanması olur mu? Olursa neden olur? Sorularınız yanıtı net şekilde veriliyor.

Yaşanan elektronik sigara boğaz yanması ile ilgili, sebebinin ne olduğu merak ediliyor. Bazı durumlarda bu şekilde bir sorun yaşanabiliyor. Sebebi ise direkt olarak likit gösterilir. Genel anlamda yaşanan durumun elektronik sigara modelinden kaynaklanmasından öte, kullanılan likitten ötürü oluştuğunu bilmelisiniz. Kullanılan cihaz ciğer çekimi ise yeni başlayan kişilerde 6 ya da 9 mg gibi likitlerin de kullanımı ile boğaz yanmasının ortaya çıkması söz konusu olabilir. Yeni başlayanlar için ise genel olarak normalde kullandığı sigaraya bakıp eletronik sigara likiti alıyor. Bu durumda yanlış likit seçimi ile boğaz yanmasına neden olabiliyor.

Elektronik Sigaraya Özel Likit Seçimi Yapılmalı!

Yaşanan boğaz yanması durumunun önüne geçmek açısından doğru bir likit seçimi yapılmalıdır. Elektronik sigaralarda alınan duman ile normal sigaralarda ki duman son derece farklıdır. Youtube üzerinden pek çok video izleyerek, bu alanda elektronik sigara arasında ki farklı görmeniz de mümkün. Buhar ve duman yoğunluğunun net şekilde görülmesi ile seçimin daha doğru olması sağlanabilir. Ciğer çekimi ya da nargile içimi olan cihazlara örnek verilecek olursa;

Gibi modeller var.

Ciğer çekimine uygun Premium markalar;

gibi örnekler verilebilir.  Joyech ego serisi ve vaporesso target mini elektronik sigaralarında ciğer çekimi ya da sigara içimi ise coil ile ayarlanabiliyor olacak.

Elektronik Sigara ve Likit Çeşitleri

Sigara içimi olan elektronik sigara ya da atomizerler için kullanılan nikotin oranı biraz daha yüksek olabiliyor. Örnek olarak ciğer çekiminde 3 mg kullanan bir elektronik sigara kullanıcısı için mtl yani sigara içiminde atomizer ile 6 ya da 9 mg gibi likitlerin kullanılması sağlanabilir. Ayrıca mtl iççimi için boğaz vurumu yüksek olan pg oranının tercih edilmesi de söz konusu.

Sigara içimine örnek cihazlar;

  • Joyetech ego aio
  • Joyetech ego aio d22
  • Joyetech ego aio d22 xl
  • aspire zelos
  • vaporesso target mini

Sigara içimine örnek modeller;

MTL atomizerlerde kullanılan pg Premium likitler;

  • Halo
  • five panws gibi elektronik sigara likitleridir.

Hem ciğer çekimi hem de nargile içimi olarak kullanılan likitlerin olduğunu da bilmelisiniz. Bu likitlerde ise VG oranı yüksek PG oranı düşük olacaktır. Daha az boğaz vurumunun olması söz konusudur.

Premium likitlerden örnek;

beğenilenler arasındadır. Bunun dışında lady strawberyy bikini, fog serisi, cosmic fog sonrise gibi seçenekler de olacaktır. Bu listede yer alan likitler için 70 vg 30 pg oranlarına sahiptir. Hafif boğaz vurumu ve ciğer çekimi kullanmak isteyenlerin tercih ettiği Premium elektronik sigara likitleri arasında gösterilir.

elektronik sigaranın kalitesi, pamuk kalitesi, atomizer kalitesi, likit kalitesi gibi kriterler sigara içiminin profesyonelliğini etkiler. Ancak bunun yanında VG ve PG oranı için de son derece önemli kriterler olduğunu söyleyebiliriz. Boğazda yanma, dudakta yanma, ağıza likit gelmesi gibi durumlarda en önemli sebep likit seçimi olarak gösterilir. Ağıza likit gelmesi durumu, fazla likit olduğunu gösteriyor. Tam yanamayan likitler için doğrudan çekmeye çalışmanız halinde ağıza likit gelebilir. Eğer e-likit kullanıyorsanız ve ağıza likit gelirse, nikotin ile doğrudan temas söz konusu olmuş olur. Bu sebeple boğazda yanmayı önlemek açısından aroma oranının düşük olması, ağızlığın iyi olması, VG oranının yüksek olması gibi özelliklerin mevcut olması gerekiyor.

E-Likit

Önemli detaylardan biri de e-likittir. Likidin ağıza gelmesi ya da farklı bir sorunun ortaya çıkması durumunda, e-likit tercihini ne olduğuna bakılmalıdır. VG oranının yüksek olması, nikotin oranının ise 3mg ya da en sağlıklısı 0mg olarak seçilmeli. Sigarayı yeni bırakanlar için ise en fazla 6 mg uygun olduğu bilinmelidir. Likidin ağıza gelmesi ya da farklı olumsuzluklar yaşanması durumunda e-likit seçimi konusunda dikkatli olunmalıdır. Biz E-likit seçimlerinizde önce sağlık sonra ise ağız tadına göre karar vermenizi öneriyoruz.