Elektronik Sigara Daha Mı Ucuz?

Posted byCan31/08/20200 Comment(s)

Elektronik sigara daha ucuz mu, diye sorduğumuzda ilk bilmemiz ve karşılaştırmamız gereken durum normal sigara ile elektronik sigara türlerinin zararlarının karşılaştırılmasıdır. Normal sigaralar kendi içerisinde dört bin civarında zehir saçan madde bulundurmaktadır. Bunların aksine bu tür maddeleri içerisinde bulundurmayan elektronik sigaralar elbette daha avantajlı görülmektedir.

 

Elektronik sigaraları temin ederken ilk kriter kaliteli bir ürünün temininden geçmektedir. Kaliteli bir ürün tedarik edildiği takdirde, yaşanabilecek sağlık ve güvenlik problemlerini de en aza indirmiş olacağız. Normal sigaralara oranla neredeyse yüzde 95 oranında daha az zararlı olan elektronik sigaralar, önemli bir alternatif teşkil etmektedir.

 

Bu alternatif elbette belirli koşullara bağlanmak zorundadır. Kaliteli bir ürün temin etmenin yanı sıra alınacak elektronik sigara markasının bir sağlık kuruluşundan sertifikalı ve yasal olduğu gözlemlenmelidir. Aksi takdirde herhangi bir sağlık probleminden dolayı elektronik sigara firmaları sorumlu tutulmamaktadır.

 

Günümüz koşullarında hem zararları göz önüne alındığında hem de fiyatları düşünüldüğünde epey cep yakan bir hale bürünen sigaraların alternatifi aranmaktadır. Hem zararları hem de fiyatlarının ateş pahası olması düşünüldüğünde tüketiciler alışverişlerini artık elektronik sigaralardan yana kullanmaktadırlar.

 

Normal sigaralar mı yoksa Elektronik sigara daha ucuz mu diye düşündüğümüzde içerdiği zararsız maddeler ve yedek parçalarınında bulunması sebebiyle elektronik sigaralar daha mantıklı bir seçim olarak öne çıkmaktadır. Normal sigaraların zehir saçan özelliklerinin yanı sıra cepte yakması elektronik sigaraların maddi açıdan daha rahatlatan bir özelliğini ortaya çıkarmaktadır.

 

ELEKTRONİK SİGARALARIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Elektronik sigara daha ucuz mu diye sormamızın yanı sıra bilmemiz gereken bir diğer özelliklerden bir tanesi aromalarının çeşitliliğidir. Elma, şeftali, karpuz gibi yüzlerce aroma çeşiti bulunan elektronik sigaralar kullanıcılara farklı farklı tatlar sunmaktadır.

 

Bu tat zenginliğinin yanı sıra kullanıcılara daha uygun bir alternatif olarak sunulan elektronik sigaralar, normal sigaralar ile karşılaştırıldığında oldukça avantajlı görülmektedir. Bu avantajları elektronik sigaraları daha popüler hale getirmektedir.

 

Madde madde sıralamak gerekirse elektronik sigaraların faydaları şu şekilde bilinmektedir:

 

  • Maddi açıdan daha avantajlı bir durum sağlamaktadır.
  • Normal sigaralar gibi zehir saçan maddelerden kurtulursunuz.
  • Nikotin bağımlılığını daha sağlıklı ve alternatif bir yoldan sağlamış olursunuz.
  • Üstünüze ve evinize sinen iğrenç sigara kokularından kurtulup ailenizle daha ferah bir ortamda yaşamayı sağlarsınız.
  • Pasif içiciliğin önüne geçerek başka insanlara haksız yere zarar vermekten kurtulabilirsiniz.
  • Pratik taşınabilirliği sayesinde istediğiniz ortamlara yanınızda elektronik sigarayla gidebilirsiniz.
  • Farklı farklı aromalar ile çeşit çeşit zevkleri tatma imkanı bulursunuz.

 

Tüm bu koşullar dikkate alındığında elektronik sigaralar hem maddi hem hissi olarak daha avantajlı görülmektedir. Elektronik sigara kullanımlarından önce doktor ve uzman tavsiyelerinden kaçınmamalı ve referanslar alarak tüketim sağlamalısınız. Sağlık tedbirlerinden sonra ise gönül rahatlığıyla istediğiniz elektronik sigaraları tüketebilirsiniz.